jackiegutierrez123 jackiegutierrez123
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

Can anyone help me in #10? And explain

Can anyone help me in 10 And explain class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 10-05-2018
C = 150x + 250, where x is the number of hours.

$4150 for the entire 26 hours of work. 
Answer Link

Otras preguntas

tone, volume, and pace are part of
one in ten plus one. how much is it?
Which statement is an example of an observation the student could have made
A set of keywords and symbols used to define searches on the Internet are referred to as a _____. search key Boolean operator search symbols Boolean key
What is the unit rate: $1.12 for 8.2 ounces
List three possible results of a double replacement reaction
Which of the following numbers can be expressed as repeating decimals? 2 over 9, 3 over 8, 5 over 6, 5 over 4 3 over 8 and 5 over 6 2 over 9 and 5 over 6 2 over
In 3 ways how has the Industrial Revolution changed the world?
what discovery gave scientists the first evidence for the theory of plate ttectonics
Which characteristic is shared by Earth and the Moon? Select one: a. glaciers b. flowing water c. an atmosphere that contains oxygen d. an orbit created by the