aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

on the following unit circle, \thetaθtheta is in radians. a unit circle with an angle from the positive x-axis to a ray labeled theta. the point where the ray i
which doctrine was overturned in the case of brown v. board of education? allowing only white males to vote the constitutionality of separate but equal faciliti
solve for h : 17 - 4h = -16 + 11h
16.Read paragraphs 12–14 individually, and write a paragraph explaining how McGonigal expands her initial claim in this section. What evidence has she provided
aclient with a history of cardiac dysrhythmias is admitted to the hospital due to a fluid volume deficit caused by a pulmonary infection. the registered nurse i
who can help me d e f thanks​
This cartoon was published in 1914. Which individual would most likely agree with the author of this cartoon? A a progressive leader like Florence Kelley b a vi
Question 6 of 10 A science student makes the following statement: I think plants grow faster in acidic soil than they do in normal soil. Which part of the scien
( 7x + 3 ) - (2 - 2x)
in a city divided into wards percentage of registered democrats higher than percentage of republicans simpson's paradox