holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions to overcome problems caused by fold mountains?​
What are abiotic factors of the ecosystem​
Why does STOMP appeal to people worldwide?
HELP WITH THIS POEM 40 POINTS
Why does Walt Whitman use the word singing in the title "I Hear America Singing"?
calculate the molecular formula of H2O​
What is the percent change from 75 to 14?
Charlie is watching hot air balloons. Balloon A has risen at a 56° angle. Balloon B has risen at an 81° angle. If the distance from balloon A to the ground is 1
Kirk (2019) states that the topic of color can be a minefield. The judgement involved with selecting the right amount of color for a particular application can
If you open an already created budget Excel spreadsheet, what is one feature it has when calculating amounts? A) There isn't an already created budget Excel spr