Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
A japanese ink painting titled Winter Landscape by Sesshu Toyo.How does the artist create a cold feeling in the painting above?
If csc Ф = 4/3, what is the value of sin Ф
A one-acre parcel was listed for sale based on a price of $1.95 per square foot. What was the asking price of the parcel
Which of the following statements about enzymes is correct? A.They are destroyed by temperatures below 10 °C. B.They are changed by the chemical reactions they
convert 778.3 million Km into scientific notation
Drag and drop each number to its correct position on the number line. i forgot the number line, so sorry
Word processing and spreadsheet software are examples of _____, which are used broadly across large and small businesses.
Answer I know the answer I’m just making sure if I’m correct, thanks. Plug in -5 for every x.
geometry! helpp me please <3
Who gives Odysseus's men a special flower to eat that makes them forget their home