HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

When was George Washington selected as the commander of the continental army ?
The poem describes kisses under the ________ sky. A. endless B. blue C. dark D. starry
Artists made Black-figure Greek vases by filling in figures with slip, then carving details with a _______?Question options:styluschisselsculpting knife
PLEASE HELP THIS IS EASY BUT I DONT GET IT
During the french and indian war, how did the quakers uphold their principles
How did colonist react to the Townshend Acts
. Choose the correct form of the verb estar that would be used in this sentence: I am at home. A estar B estoy C estáis D estamos
Choose all that apply. The length of time hunter-gatherers stayed in one region depended on _____. climate conditions other nomadic people available food amount
Which of the following likely contributed to the path of the third Crusade?
Why have corporations in the United States outsourced communications jobs to countries such as india