mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

what was the tax of 1791 supposed to do
For a school play, the teacher asked the class to set up chairs in 20 rows with 25 chairs in each row. After setting up all the chairs, they were 5 chairs short
what is 7/10 simplified?
What is 18-2x(4+3) I need the answer
Michelle has a $100.she wants to purchase paper pins ($20) and file covers ($20) and paper weights. Each paper weight costs $10. How many paper weights can she
one of the cats in the neighborhood had six kittens all about the same size. If each of the new kittens weighed about5 1/2 ounces, how much would all the new ki
what's 13/20 converted into a decimal
describe what takes place during cellular respiration in complex organisms
What new information can you add to your definition of physical change ?
Start at 4. Create a pattern that multiplies each number by 5. Stop when you have five numbers.