winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

In may 2001, ________ began an african tour and met with president thabo mbeki concerning aids.
Find the measures of the supplementary angles if their difference is equal to 35°
As a result of british landowners evicting peasants from their lands in the sixteenth and seventeenth centuries:
is 100 t-shirts for $428.00 proportional to 3,000 t-shirts for $12,180.00?
what did the Presbyterians believe and why
Will a mutation in a human skin cell be passed on to persons off spring
HELPPPPPPPP Lisa bought 5 CDs from a store. The price of each CD was the same. After she bought the CDs, her account balance showed a change of −$64.95. What wo
Keith has 500 in a savings account at the beginning of the summer he wants to have at least 200 at the end of the summer he withdraws 25 per week for food cloth
True or falseboth romanticists and transcendentalists believed that people could improve themselves.
When money is scarce ,people sometimes