mshipmon06
mshipmon06 mshipmon06
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

the science teacher bought 20 mousetraps for $59.99. what was the unit cost for each mousetrap

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2018
The answer is 2.95

Hope this helps! :)
Answer Link
edawson623
edawson623 edawson623
  • 04-01-2018
just divide it each number by each other and you’ll get the answer
Answer Link

Otras preguntas

when we look at a leaf, we see the colors of light that are reflected off its surface. how does the relatively low flow of oxygen in green light?
How do you work out the problem 84 divided by4
the area of a triangle is 41 yards to the second power with a base of 5 yard what is the height in yard
Luke made a model that has 1 circular base and 1 curved surface.what solid figure did he make
what is the simplest square root of 1345? no decimals please
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
What is a communicable disease ?
How did the Declaration of Independence change the nature of the American Revolution?
What is the main religion of Latin america
Luke made a model that has 1 circular base and 1 curved surface.what solid figure did he make