23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

A. Find the product. Rewrite + 5.67 X 1.25
OK SOMEONE PEASE AWSNWER THISD Martha drew a triangle with angle measures 60°, 60°, and 60°, and side lengths 6 cm, 6 cm, and 6 cm. What kind of triangle did M
I will give 20 points to whoever answers this right Dan buys a car for £700. It depreciates at a rate of 5.5% per year. How much will it be worth in 6 years? G
how many 2/3 are there in 1 whole
6) In the house of representatives, most work is done in ____.
8 + Зу = 8 +4y PLEASE HELP
It is commonly stated that 'plants produce oxygen during the day and carbon dioxide at night'. Explain fully the limits of this statement. ​
Keep getting this wrong , please help
Highest degree of a term in a polynomial​
What are one or two real-life examples of ""lean freedom"" and ""fat slavery""?