grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Solve p(x+q)=r for x
What do elements in the same period have in common
Divide 6/13 by 6/12 .
Veins carry blood ________ the heart. a. Away from b. Towards c. Neither of the above d. All of the above
Stress often causes muscles to A. contract and tighten. B. bruise more easily. C. resist exercise. D. increase in pain.
Which word in the sentence does the adverb clause modify? She wore this helmet while she rode her skateboard. a. helmet b. wore c. this d. while
what is 7/10 - 44/100 =
how many variables should be manipulated in a correctly performed scientific experiment
A subordinate clause actually is a thought complete in itself. a. True b. False
Is a triangle with angle measure 40°,30°,and 120° possible?