juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

see image for question
1) WHAT IS DRY ICE?2)WHAT IS HABERS PROCESS?3)WHICH GAS IS USED TO TAKE OUT BLUE PRINTS?4)WRITE FULL FORM OF IUPAC.5)COPPER IS USED TO MAKE ELECTRIC WIRE,WHY?6)
I'm not understanding this can you help me
Communication starts with​
Why do you think our economy continues to experience wage differences among groups - please discuss with relevant examples?
Climbing plants use other plants or rocks or man-made structures for support. Which of these is a climber? Why? a. Banana plant b. Sugarcane plant c. Grape plan
Persuasive writing convincing person to take the vaccine ​
1. A massive object can distort the light of more distant objects behind it through the phenomenon that we call ________. 2. ________ are defined as subatomic p
write an autobiography of your relationship with mother Earth​
Hey can you help me fast!!