FalloutBoyone
FalloutBoyone FalloutBoyone
  • 01-12-2017
  • Health
contestada

At the market, 5 light bulbs cost $9dollar 
How much do 7 light bulbs cost?

Respuesta :

covered0209 covered0209
  • 01-12-2017
The answer is $12.60, because $9/ 5 lightbulbs is $1.80 per lightbulb. Next you take the $1.80 per lightbulb and multiply it by 7 lightbulbs.
Answer Link

Otras preguntas

what is 140/216 in simplest forms
what is 3\13 times 143 equal
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
what is 3\13 times 143 equal
3-2i/5i+2 What is the solution?
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect
what is the additive inverse opposite of 18/23
Which pronoun correctly completes the elliptical clause? You folded fewer towels than __________. A. him B. he
Which group of organisms is a population? a group of skunks living in the same forest all sheep in Australia different kinds of butterfli
What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?