reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What is a direct effect of citizen voting ?
A box envelopes costs $5.25. The box contains 25 envelopes. How much does each envelope costs?
I will choose the person brainliest who answers this:Carrie is studying the genes of two fruit flies in her lab. She knows what alleles they have.She wants to k
Listen Cameron is going to the market to buy some vegetables. He has $20 to spend. He plans on buying peppers and onions. If he spends more than $12 on the onio
step by step plz 5x^2 + 17x + 6
Most of the hippies were from which generation? A. Generation X B. Millenials C. Baby Boomers D. Generation Gappers mm
Find the real solution(s) of the equation. Round your answer to two decimal places when appropriate. 5x^6=30
Wingate Company, a wholesale distributor of electronic equipment, has been experiencing losses for some time, as shown by its most recent monthly contribution f
put this on order from greatest to least pls​
Teresa owns and operates a store in a country experiencing a high rate of inflation. In order to prevent the value of money in her cash register from falling to