emilyhorsesoyrkma emilyhorsesoyrkma
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

if tubing costs 4.20 per foot and you pay a total of 120.95 the total of tubing you have purchased is?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2017

divide total paid by price per foot

120.95 / 4.20 = 28.7976 feet

 round answer as needed

Answer Link

Otras preguntas

what is the slope of this graph
Hannah bought a total of 5.12 pounds of fruit at the market.She bought 2.5 pounds of pears,and she also brought some bananas.How many pounds of bananas did she
How is an emulsion different from a solution? :The components are mixed unevenly instead of evenly within the emulsion. :Insoluble instead of soluble partic
Early in the 20th century, presidents william taft and woodrow wilson used the concept of dollar diplomacy to
The medullary cavity is formed through the action of
In the diagram, JG = 5 cm and GE = 10 cm. Based on this information, can G be a centroid of triangle HJK? Point G cannot be a centroid because JG does not equa
Why was freedom of religion added to the First Amendment?
A refrigerator contains 6 apples, 5 oranges, 10 bananas, 3 pears, 7 peaches, 11 plums, and 2 mangos. imagine you stick your hand into the refrigerator and pull
A model that helps explain the results of Mendel’s crosses is called a ______.
Every week, Mr. Kirkson uses 316 gallon of water to water every 13 square foot of his garden. How many gallons of water does Mr. Kirkson use per square foot to