blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

The map shows rainfall levels during the 1934 droughts. Which area of the US was affected the least by the droughts of 1934? New England the Southeast Great Pla
how do i solve 2 1/2 x 1/2
_____ means “way of the warrior.” a. Samurai c. Bushido b. Shogun d. Kamakazie Please select the best answer from the choices provided A B C D
hey guyss i really need this its for my homework and i dont know how to do it. can someone help me please? Ils boivent _______whisky. Je
PLZ HELP (will mark brainliest for correct answers, that means no links)
A parallelogram is shown below: A parallelogram ABCD is shown with DC equal to 9 feet and the perpendicular distance between AB and DC equal to 8 over 9 foot. P
Which of the following best explains how the prokaryotic expression of a metabolic protein can be regulated when the protein is already present at a high concen
Upon studying low bids for shipping contracts, a microcomputer manufacturing company finds that intrastate contracts have low bids that are uniformly distribute
Why would most readers of nature magazines (or watchers of nature television) be surprised to find that many of the images they encounter are staged or in some
HEEEEEEEELLLLLLPPPPP PLLLLLZZZZZ T^T