makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

uestion 4 of 10structions: Select the correct answer from the drop down menu.(xy)nsider the expressione equivalent simplified form of this expression isx 3/9/(x
the measure of one angle is 7 times the measure of its complement.Find each angle measure
what is the real meaning behind the euphemism "targets are neutralized"?
statistics : 1. Here are the average temperatures in Houston, TX for each month in 2014 (measured in oF): please answer the questions on the image below
solve the equation using the zero product principle (x-3)(x+6)=0
What is transmutation? the conversion of atoms of one element to atoms of another the movement of protons from one nucleus to another the movement of al
A time when the good and bad aspects of a bill are discussed is a:
Which religion had “home field advantage” during the Crusades?
what is the name of the force that slows it down?.
Select the letter of the term that correctly identifies the function of the word or phrase in parentheses in the following sentence: Most collectors con