Seudónimo
Seudónimo
04-05-2017
Mathematics
contestada
$56 for 25gal unit rate
Respuesta :
OodleDoodle
OodleDoodle
04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Which expression could be used to determine the product of -4 and 3 A. (-4)(3) × (-4) 1/4 B. (-4)(3)+(-4) 1/4 C. (3)(-4)x(3) 1/4 D. (3)(-4)+(3)(1/4) An
Which of the following statements best describes changes in Earth's environment over the past 4 billion years? Solar brightness and oxygen generally decrease, w
Problem 2: Suppose that a 3 Ã 5 coefficient matrix A has a pivot in each of the three rows. If we augment A to represent a linear system, would this system have
explain the result of 1905 revolution
A ________ is a risk associated with exercising on hard surfaces, which causes pain in the front of the lower leg
I have seen your parents. (into passive voice)
5. Find the limit of the function by using direct substitution. (6 points) limit as x approaches zero of quantity x squared minus three. 3 Does not exist -3 0 6
The top of a ladder slides down a vertical wall at a rate of 0.675 m/s. At the moment when the bottom of the ladder is 6 m from the wall, it slides away from th
How is the range of a data set determined? A. Sum of the data divided by the number of data points. B. It is all real numbers. C. Largest value plus the smal
Read the passage and examine the text in bold. Then, answer the question. I always loved my grandfather's explanations of our seasons, "This is the country of t