Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true of global warming and climate change?Climate change is an aspect of global warming.Climate change causes global warming.Global warming i
Help anyone can help me do this question,I will mark brainlest.​
Help me with this check attachments for question
What is standard unit? Why is it necessary?
How did US relations with the powers of Europe change in the early 1800s?
___ has recommended ethics regulations to accompany the new genome advances. a. GINA b. Human Genome Project c. Genetic counseling d. ELSI e. Green Alliance
Suppose Aria wants to find out about the NBA's history. She would find the most information by A. looking in a dictionary under "Globetrotters" B. looking in a
Senderos Level 2, Page 3, question 4. plzz help need to be submitted in 1 hour!! 50 points!!
state any two conditions essential for good health​
Which equation can be used to calculate the area of the shaded triangle in the figure below? A rectangle is shown with a width of 8 ft and a length of 14 ft. Th