fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

is the earth getting heavier
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
3-2i/5i+2 What is the solution?
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
What did Enlightenment thinkers believe predated society and was superior to the laws of the church or the state?
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
what does a 220 degree angle look like?
Which best describes a likely result for the circulatory system if the heart is weakened? A. Oxygenated blood would not be pumped to the body's cells via the v
Use the information to find the length of CD in parallelogram ABCD. The perimeter is 92 cm. AD is 7 cm more than twice AB. (Hint: Sketch the diagram.)