Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Jennifer was working with some photo-editing software to crop one of her photos when she noticed that the image looked grainy. What MOST LIKELY happened? O A. S
Write an explicit formula for a The nth term of the sequence 35,44,53
"Residential schools were established in Canada and the U.S. for the purpose of: A. Providing better quality of life for aboriginal communities B. Providing foo
ack on ore ore 12 ch Question 1 When solving 2x + 5y = 7 - 3x + 4y = 9 by the elimination method, we can eliminate x by multiplying the first equation by 3 and
Mrs Reed buys a car costing £11760 This cost includes VAT at a rate of 20%. How much is the VAT?
Two sides of a triangle have lengths 6 and 16. What must be true about the length of the third side?
Two sides of a triangle have lengths 6 and 16. What must be true about the length of the third side?
Select the correct answer. Figure 1 is similar to figure 2. What is the height of figure 1? The picture shows two cones, figure 1 and figure 2. The radius of a
ack on ore ore 12 ch Question 1 When solving 2x + 5y = 7 - 3x + 4y = 9 by the elimination method, we can eliminate x by multiplying the first equation by 3 and
According to the stem-and-leaf plot above, how many drivers travel below 80 miles hour per hour? A 2 B 14 C 6 D 5