TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
How many light sources do you know Pls list them
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
What is 2.333333 in fraction form
what is the answer to this question -√(12)+5√(75)
what are two human uses for mosses?
whats Henry Hudson interesting facts?
What is HIV and the causes
what is the cubic root of - 250
What is HIV and the causes