T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Write a letter to a friend in French, describing the weather, activities, clothing, and holidays in Paris during the fall.
Is lisa has 100 cookies and 3 are gone how many were there be?
Determine the mass of sugar needed for 100.0 mL of a 0.0500 M C12H22011 stock solution.
Parabola factory polynomial
-Aponte os limites da Europa com a Ásia no bloco Eurasia.
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
last week, steve made $18.75 an hour. this week, he will get a 8% increase in the amount he makes per hour. what is his pay per hour after the increase?
Different systems of the human body perform different functions. Which system takes oxygen from the air to be moved by the circulatory system? Responses the r
Four friends earned$5.20 for washing a car they shared the money equally. How much did each friend get?
7 plus 7 when 7 equals 288484&393383883