H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Henry bought a coat with a regular price of $75 and used a coupon for o off. Janna bought a coat with a regular price of $82 and did not use a coupon. How much
Which expressions are in simplest form? Check all that apply.​
What are the example of molecule ?​
What is the value of y? Enter your answer, as an exact value, in the box.
how internet, technology could help the campaign against generalized hatred (homophobia) directed towards the (LBBTQI)​
A psychiatrist performing a mental exam shows a list of 10 unrelated images to the patient and asks the patient to memorize them. The exam continues and a few m
<br /><br />1) Your pen-pal has just written to you saying that he would <br />like to spend two weeks with you during the x mass
Which graph represents a direct variation relationship? y A 4 2- -4 2 2 2 -4 O У 1 2 x - 2 ż +2 4 4 2 2
education in city is better than town​
please help me! im having trouble​