Joneskimberly68
Joneskimberly68 Joneskimberly68
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Tony bought 48 roses for $24. How much do 24 roses cost?

Respuesta :

beano beano
  • 02-03-2017
I'm assuming you cut everything in half so it would be $12
Answer Link
Victoria777 Victoria777
  • 02-03-2017

$12 would be the your answer cause its half of that

Answer Link

Otras preguntas

the land area that supplies water to a river system is called a divide. true or false
In the body of a human or other complex organism, a group of similar cells performing similar functions is called a/an a. organ system. b. tissue. c. cell. d
when is a caesarian section typically performed?
lucas goes stand-up paddleboarding three days a week and paddles at a leisurely pace. his local surf shop is hosting a stand-up paddleboarding race at the end o
yesenia wants to bake cookies in her electric oven. the oven will transform electrical energy into ________ energy?
Why do scientist sometimes discard theories? A - the steps Scientific met that were not followed in order B- public opinion disagrees with the theory C- t
whats the united states current presidents name?
which is an equation of a circle with center (2, -1) that passes through the point (3, 4)?
a person travels 84 miles in 4 hours. what is the rate at which the person travels in miles per hour?
evaluate 31 2x when x=4