demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

What's healthier? Honey or Agave? Why?
One runner passes another runner traveling in the same direction on a hiking trail. the faster runner is jogging 4 miles per hour faster than the slower runner.
***PLEASE HELP WITH ANSWER AND EXPLANATION: Imagine the current in a current-carrying wire is flowing into the screen. What is the direction of the magnetic fi
Which is a physical sign of stress
plot the given point in a rectangular coordinate system (3,0)
Can someone help answering these questions..
I need help on this question
When was Franklin Roosevelt was first elected?
What happens in DNA replication after the original strand has separated?
Your mother wants to purchase a larger hard drive for her computer and asks you to see what type of drive interface she has. Her computer is connected to the m