skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

6/9=c/6 what does c equal?
In civil cases, the _____ sues the _____.
A skateboarder on a half-pipe changes his velocity from 6.0 m/s forwards to 4.0 m/s backward in 5.0 s. What is the acceleration of the skateboarder?
What is the settlement where religion was taught to the Native Americans
What feeling did Li Keng Wong experience on Angel Island?.
"My vegetable love should grow/Vaster than empires and more slow" is an example of A) paradox B) hyperbole C) metaphor D).simile Having a hard time, I'm temp
WHAT IS THE UNBALANCED FORCE THAT SLOWS DOWN SLIDING DESKS AND MOVING CARS
Work and power are different because (2 points) work involves force and distance while power involves force and velocity. work involves distance and mass while
What is 16.403 round to the nearest tenth?
What is the molar mass of CaSO4 ?