soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

¿cómo se llama el volcán que se encuentra al oeste de ciudad antigua?
Two Identical lines are graft below how many solutions are there to the system of equations?
why is it important to listen to your body when playing sports
NEED HELPS FAST PLS AND THANK YOU Manuel and Ruben both have bank accounts. The system of equations models their balances after x weeks. y = 11.5x + 22 y = –13
What is the purpose of a locator globe on a map?
a cycle in which a person loses weight gains it back and lose it again is known asa. yo-yo dieting B. anorexia c. calorie restrictiond. bulimia
Which of the following concepts refers to deciding exactly what is to be measured when assigning value to a variable? Operationalizing Reliability Conceptualizi
what would the effect on earth climate be if ocean current stop flowing
Read the following paragraph and answer the question that follows: musical theatre changed my life. when i was a child, i was always a problem for my parents. i
Copy the following number line, and mark each number on your number line. I've never been good with number lines!