Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

what is good static flexibility
What number would complete the pattern below? 107 98 90 83 77 __ 68 65
what were rembrandt’s pieces characterized by?
who was the roman governor that ordered jesus’s trial and execution?
Which of the following is an accessory organ of the integumentary system? a. corium b. sebaceous gland c. thyroid gland d. epidermis
03.03 mc) find the ordered pairs for the x- and y-intercepts of the equation 5x − 6y = 30 and select the appropriate option below.
you hear a sound in the distance suddenly the sound gets deeper decreasing in pitch what can you assumeabout the sound wavesreaching your ears
Draw a Rectangle with perimeter of 24 inches
What are three real-life examples of genetic engineering that are occurring right now?
the reciprocal of 1/50 is?