mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

someone pls help me on this one ​
if there are 2.54cm in one inch how many Inches are in 19.9​
The bubonic plague only affected people in a small region of Europe and therefore a very small amount of people died from the disease. O True O False
Plz answer this ASAP Which of the following best completed the chart?
Cuando terminó la guerra de Troya?
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!! what is the longest food chain in this food web?
Using three or more complete sentences, describe a unitary government system.
Define development in your own sentence.​
what is the definition of sourcing?
Read this paragraph. Carine’s mom generously offered to make an authentic Middle Eastern dish for International Night at school. At first, Carine was hesitant t