ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

I need help please can you help me
NEED ANSWER NOW PLEASE Use the rules of significant figures to simplify the following expression: 47.2-6
How did the French and Indian War affect the Georgia's colony
What (-5, 2); m= 2/5 in standard form?
A ball is dropped. what is its velocity after 3 seconds? The acceleration due to gravity is 10 m/s^2part 2 - what would the balls velocity be three seconds afte
Help pls this is already past due :(
The ratio of cups of blue paint to cups of red paint is 1: 2, which means for every cup of blue paint, there are two cups of red paint. In this case, the equati
What did the U.S do as a nation when World War 1 broke out?
For what values of b is the difference between the fractions 2b-1/2 and 1+5b/4 negative?
Gas pressure is caused by