mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the total area of a painting is 203.2 inches. If the length of the painting is 80 inches, determine the width?
What is the basic shape of every planet’s orbit?
what is a carbohydrate?
Aniyah spent $36 on snacks for Super Bowl Sunday and had $12 left. What percent of her money did she spend?
Which of these is a benefit of using objects in a PowerPoint presentation? A. You can have older data in the source file while having up-to-date data in the
Find the x value for the point that splits segment AB in half if point A is located at (4, 3) and point B is located at (−2, 6).
Examples of irony in the cask of amontillado
21 is 15% of what number?
what would happen if the valve between the right ventricle did not work properly
Which of the following best describes a belief held by president Truman that led to the establishment of the Truman doctrine?