lilymolen
lilymolen
04-03-2022
Mathematics
contestada
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Respuesta :
noir38
noir38
04-03-2022
Answer:
3x36
Step-by-step explanation:
Because he is getting 36 3 times so 3x36
By a Fourth grader
Answer Link
abig4tor
abig4tor
04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
All states ratified the new constitution by the end of 1787
the weekly cost per person to rent a cottage on a lake varies inversely with the number of people who share the cost..4 people share the cost, each one pays $31
What is implied degree of generalization?
What is the value of the underlined digit in the number 126,847?
A spacecraft drifts through space at a constant velocity. suddenly a gas leak in the side of the spacecraft causes it to constantly accelerate in a direction pe
How did the original inhabitants of North America get here
¿Podrían ayudarme a completarlo por favor ?
Trapezoid one base is 12 inches and the other is 7 inches the area is 76 square inches what is the height
If a family selected at random from the city subscribes to at least one of the three newspapers a, b, and c, what is the probability that the family subscribes
When two monosaccharides link to form a disaccharide, the by-product is __________. when two monosaccharides link to form a disaccharide, the by-product is ____