kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Is there an ethical or legal problem with Dr williams action
What happend on summer 1943? 2. World war
Neo could choose from 3 different pants, 5 different shirts, and 4 sweaters. How many different combinations of 1 pant, 1 shirt and 1 sweater could he choose?
What was one root cause for slavery?
Can water boil at 0°?
The scientific method is cyclic/linear
what is 7 over 20 as a percentage
3X 9 7x 10 9x 5x 516. Check
when you multiply a difference of two squares, why is your answer a binomial instead of a trinomial like when you multiply the sum of two squares
An atom with how many electrons in its outer shell is most stable