goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer for (3m-n)(3m+n)
plz help me I can't do anything and I have to pass this assignment for online School
How do cells make up living organisms? DNA is found inside the cells that make up all living organisms. Multiple types of cells that are connected make up all l
Find composite function
All mammals have all of the following characteristics except... *
Find composite function
I want to know what is 600 minutes to days
Solve for kkk. \dfrac{k}{4} = \dfrac{3}{8} 4 k ​ = 8 3 ​
Students who participated in an optimism workshop: O A. had fewer episodes of depression. O B. had fewer health problems. O C. All of these O D. had fewer episo
at the end of 31 december, Shein traders made a payement of N$50 000 for insurance for the month of january 2021, at the end of 31 december 2020 this transactio