sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

CAUSE for the US sent warships to the Mediterranean Sea for protection and later captured Tripoli
What is the difference between a converging lens and a diverging lens?
How do I answer this question
Which parent function is f(x) = 3x? A. An exponential parent function B. The linear parent function C. The quadratic parent function D. The absolute value paren
What is the simplified form of (x-2)(2x+3) use distributive property
What service industries are most important to mexico
What climate does the Grebo tribe experience?
PLZ HELP ASAP!!!!!! Which of the following correctly describes the angiosperm plant life cycle?
who does president lincoln mean by our father?
Sam's grandfather gave him some money as a birthday present. Sam says he will put his money in a safe place and add part of his allowance each week. He says tha