briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Andrea has 3 tiles. One is a regular octagon, one is a regular pentagon and one is a regular hexagon. Andrea thinks the 3 tiles will fit together perfectly, as
What is the slope in f(x)=6x+7
What were the key points of economic growth in Japan from the 1960s to the 1990s?
Why does the George Parker make a reference to the book 'gone with the wind?​
probability of independent events: decimal answers (probability and counting)
Help please help! Need help
El primer domingo del mes se celebrará unas elecciones en el país en el que vivimos. Identifica seis variables convencionales y cuatro variables que invite del
The judge chose batie because she sings
50 people were asked if they speak French or German or Spanish. Of these people, 31 speak French 2 speak French, German and Spanish 4 speak French and Spanish b
Which statement provides an environmental reason to use renewable paper bags instead of nonrenewable plastic bags?