arzuzamora
arzuzamora arzuzamora
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW
PLEASE SHOW WORK​

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW PLEASE SHOW WORK class=

Respuesta :

kraymond70 kraymond70
  • 04-02-2022
the unit rate is 4.5

to find the unit rate you’re going to divide the servings by the # of packages

27 / 6 = 4.5 so for everyone 1 package there is 4.5 servings
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x, image attached below
A. 70 degreesB. 140 degreesC. 250 degreesD. 110 degrees​
Kayla buys a two-pint bottle of juice for $3.20. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
New York Yankee __________, one of the most famous baseball players of the 1950s and 1960s, came from Commerce, Oklahoma. A. Joe DiMaggio B. Mickey Mantle C. Ha
CIVICS HELP AMERICA WILL GIVE BRAINLIEST Compare & contrast the form of government that we have in the United States and a Parliamentary Republic: _________
The blinker on Brendan’s Bugatti blinks 22 times every 48 seconds. how many times will the blinker blind in 24 seconds ?
Help!!!!!!! can someone please give me the correct answer pleases I will mark you brainliest for the correct answer. Please help!!!!!!!!
Which equation models the trend line? y 10 00 6 4 2 Х 0 0 2 4 6 8 HELP ME
SIMPYFY THE EXPRESSION USING THE ORDER OF OPERATION (7-3)+6/2
HELP PLEASE DUE IN 3 MINUTES