nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

How did Africa’s economy change as a result of European imperialism in the late 19 century A. Africa was divided between many European colonial powers B.Afric
Please help!!! Will mark brainliest!!!
What is a stated idea or opinion that not everyone believes is true
Can someone help me with both questions please!
Does mechanical waves travel faster or slower as density of matter increases
Nadia cuts 3 pieces of equal length from 8 yards of ribbon.How long is each piece
Find the product 12x $578
Given h(f)=-2(t+5)^2 +4, find h(-8)
NE30 MIJ Grade 7 Mathematics V14, MonikaQuestion 3 Multiple choiceMindy conducted a survey of the phones in four stores and wrote the5 of the 8 phones in Store
find the approximate area of a circle with radius equal to 8 feet