iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

which is greater 4.4 or 4.044
A class has 6 boys and 15 girls, what is the ratio of boys to girls?
explain the differences between the Virginia Plan and the New Jersey plan. how were these differences resolved
how to write 249,104,330 in expanded form
Please explain why you add to find the sum of two negative integers, but subtract to find the sum of a positive and a negative integer. Use a number line or cou
how to write 310,763,136 in word form???
what did drinking wine symbolize in ancient Rome
506,709 in word form
What is 247,009 rounded to the nearest thousand place
what is the estimate of 324867 plus 6233