switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which answer does not correct this run-on sentence? They went to the bowling alley, we went to the skating rink. A. They went to the bowling alley, but we went
here is the whole question cooking oils contains unsaturated fats. unsaturated fats are more healthy than saturated fats. unsaturated fats change bromine wate
Read the sentence. The flute is not as difficult to play as I once thought. Which rewritten sentence begins with an adverb? A. It’s not as difficult to play as
I need help on these questions PLEASE
when a large animals eats a plant eater what does it get
Which words in the sentence are the adverb clause? Although my grandmother works, she calls us every week to ask about our lives. A. she calls us B. every week
Another question... this was all the information I was given and I'm a tad confused as to how to go about solving it... help please??? Thank you so much!!! Juli
What were some things settlers hoped to find in the New World?
Which sentence best shows correct comma usage? A. Mexico, has a lot in common with the United States, the country to its north. B. Mexico, has a lot in common,
what is 25/1000 reduced