Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is used to measure a vehicle's efficiency when it comes to distance traveled with 1 gallon of gas? A. Odometer B. GPA C. Fuel tank size D
(52)-3.54/5-4 what is the answer to this question
- 3x + 4 and passes through the point (2,5) Write the equation of a line that is perpendicular to the equation y =
The recommended daily allowance of fat is 65 grams. One serving of oatmeal contains 3 grams of fat. Which proportion can be used to calculate the PERCENT of the
What does it mean by points of analysis? I have to write 10+ of them for Babe Ruth
Select the correct answer from each drop down menu A system of linear equations is given by the tables
How did Stalin build up a "cult of personality" around himself? Select one: A.) Stalin presided over the show trials as chief justice. B.) Stalin began to visit
If y is a positive integer, for how many different values of y is, ∛144/y a whole number?
Which image is a correctly labeled prokaryotic cell? Illustration of prokaryotic cell with labels Chloroplast, Lysosome, Cytoplasm, Ribosomes, Nucleus, Rough en
question is in the pic