mailforaliya009
mailforaliya009 mailforaliya009
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

67 oz = ———- lb ————— oz. a. 3 lb, 13 oz. b. 3 lb, 3 oz. c. 4 lb, 3 oz. d. 4 lb, 13 oz.

Respuesta :

matthewwjohnson92
matthewwjohnson92 matthewwjohnson92
  • 02-01-2022

Answer:

Well there are 16 oz in every pound soooo the answer would be

4 pounds 3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help, it's due in less then 30 minutes :')​
Find the total of a $60 meal with 15% tip and 8% tax.
when did the process of the earth building begin?
A grocery store sells a bag of 7 oranges for $2.80. What is the unit cost?
Two methods can be used to produce expansion anchors. Method A costs $70,000 initially and will have a $19,000 salvage value after 3 years. The operating cost w
Give an example, from any biome, of how two types of organisms may interact with each other in the following ways: predator/ prey
(URGENT) Erythropoietin, a hormone that causes red blood cell production, is secreted by the_____
Select the correct answer. Compare the two functions. 1x) = 4* Х 0 1 1 g(x) = 5x + 6 х s(X) 6 11 2 16 3 21 4 WNO 2 16 3 64 4 256 4 26 31 5 1,024 5 Which stateme
please help this due 11:59
How was eastern and southern Europe different from western Europe?