aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Cloward and ohlin addressed the street hustler as a role model for youth and the methods used to earn easy money through a life of crime. what did they call thi
What is the missing term in the factorization? 100x^2−36=4(5x+?)(5x−3)
41% of what number is 82
the elements in group 2 have similar chemical properties because each atom of these elements has the same
what was one cause of the protestant rereformation
I need help on these worksheets
Select the verbal; indicate whether it is a participle, gerund, or infinitive; and indicate how it functions in the sentence. I recall participating in the mara
which invading people caused turmoil in Europe during the 800's
A competent person is responsible for making _______ inspections of excavations, including the surrounding areas and protective systems
The function graphed shows the total cost of a gym membership for x months. Select from the drop-down menus to correctly identify the gym membership information