jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Three orders are placed at a pizza shop. two small pizzas, a liter of soda, and a salad cost $14; one small pizza, a liter of soda, and three salads cost $15; a
I need to know all 13 & 14
help me plzzz with part D ly
When you have a solution with a high concentration of hydrogen ions, is it an acid or a base?
Explain how to find a general rule for the product (a+b)^3.
if grapefruit juice has a ph of 3.0 and egg white have a ph of 8.0, which contains more h+ ions ? how many more ?
How do people react when they are able to freely communicate with one another?
In a random sample of 2424 ​people, the mean commute time to work was 30.730.7 minutes and the standard deviation was 7.17.1 minutes. assume the population is n
what is x squared plus six x minus twenty seven =0
D: Region D help please .....