pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

3k-1=7k+2How do I solve this? and other problems like this?
what is 7 5/9 minus 3/ 2/15
How does the suffix change the meaning of the base word in instruction
how do 7.6 be written in word form
WHAT IF THE WEIGHT OF THE TARPON WAS 11 TIMES THE WEIGHT OF THE PERMIT FISH,AND THE TOTAL WEIGHT OF THE TWO FISH WAS 132 POUNDS?HOW MUCH WOULD EACH EACH FISH WE
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
what is 33 %of what number is 1.45
Twelve friends came to Guy’s birthday party. He received seven gifts and a total of $95 in cash for his birthday. He buys an airplane model kit for $9, and he w
what is the general name for policies that affect the welfare, or well-being, of the people
Container a and b hold 11,875 liters of water altogether. Container b holds 2,391 liters more than container a holds. How much water does container a hold?