marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the atomic number of a sodium atom that has 11 protons and 12 neutrons?
Find the area of the shaded figure
You are making bouquets to sell. You have 60 roses, 84 daisies, and 24 lilies. Each bouquet will have the same number of each kind of flower. You want to use al
A farmer has a square plot with an area of 1383.84 m². Determine the amount of fencing needed to fence in the plot of land.
Which answer contains a proper in-text citation? A. According to Rosenthal, Whitman's live oak conveys the wilds of Louisiana^3. B. According to Rosenthal,
A vaccine puts into the body weakened/dead pathogenic material, which by itself is incapable of causing disease. How does this help to protect the body in the c
Which academy was founded in London in 1660 to promote and encourage the works and ideas of scientists?
Is 5/6 closest to 0,1/2, and 1
To state his opposition to Church practices, Martin Luther A. threatened to leave the Catholic Church B. invented the newspaper C. posted his Ninety-fi
acts of terrorism against the U.S. prompted George Bush to declare War on Terror