amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Now you might remember the names of the Seven Wonders, but do you know why 'seven' was such an auspicious number in ancient cultures?​
Which sentence uses an adjective that tells how many? How long is a game of basketball? The baseballs were stored in a large bin. I was surprised
The amount of friction depends on the condition of the blank and the amount of blank between them
Now you might remember the names of the Seven Wonders, but do you know why 'seven' was such an auspicious number in ancient cultures?​
Graph both functions to find the solution(s) to the system. {f(x)=x+1 g(x)=x2−6x−7   Use the line tool to graph the line. Use the parabola tool to graph the
what do scalawags and carpenters have in common?
Where did Madame Loisel likely lose the necklace?
What 1997 global agreement to reduce greenhouse gases was signed by virtually every country in the world except for the united states?
What city does the prime meridian pass through
math help please will mark brainliest