beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

The Holocaust:Why were the trains important to the Nazi's? A-They transported their armies from areas of Europe quickly B-They transported the Jews from the Ghe
04/17: Average: Mean Alex has grades of 87, 75 and 86 on three math tests. What grade must he obtain on the next test to have an avera tests?
which of the following elements has the highest electronegativity?A) oxygenB) nitrogen C) carbonD) boron​
100 Points - AP Macro Questions - Brainliest to Correct Answers. Wrong Answers Get Reported What are two reasons that the money supply will not increase by as m
RT and UW are parallel lines. Which angles are corresponding angles?
answer the question for brainilest and 30 points
what does x equal? no step by step needed.
A cylindrical pipe is 25 ft long and has a volume of 900ft3 find it's approximate diameter to the nearest hundredth of a foot
Evaluate f(-2) where f(x)=2x^3-x^2+3
Share what you have learned about first aid to your family......please help me with this.​