Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

convex or concave polygon?
Though some critical information such as how long such decisions were delayed and the number of alumni who were surveyed-is missing from the graph titled "The E
find the diameter of a circle whose circumference is: 1.) 110m​
Why did Lavinia’s face look white and pinched
In a class for every seven students who ride the bus, there are four students who walk to school which of the following is a ratio of the number of students who
For positive acute angles A and B, it is known that sin A= 45/53 and cos B= 20/29. Find the value of sin (A-B) in simplest form. HELPP. no work needed I just n
Are my answers correct?
An aquarium tank can hold 5400 liters of water. There are two pipes that can be used to fill the tank. The first pipe alone can fill the tank in 45 minutes. The
Is the answer abcd lmk
how many grams of copper(II) oxide can be reduced to copper metal with 1.75 moles of H2? Equation: CuO + H2 = Cu + H2O