yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

simplfy 5(9) will give brainlest
what is the first 5 commandment of God
Why did soviet support of north korea alarm the free world?
Identify 2 examples of dramatic irony in act III of hamlet
A muscle contracts in response to an impulse carried by the type of neuron known as what
5.3 × 1012 kg satellite is 1,800 m from another satellite that has a mass of 3.5 × 108 kg. What is the gravitational force between the satellites? 3.82 × 104 N
Tone is dependent on whose attitude
Each trip, a bus drops off more fans at a concert. On the first trip, the bus dropped off 30. On the 14th trip, which was the last one, the bus dropped off 95 f
The difference between the value that an activity generates and the cost of the activity is called the ________.
If you've never seen propaganda, you must not have seen _____.